Sony Netflix’e rakip mi oluyor?

Sony Netflix’e rakip mi oluyor?

21/01/2021

13 Okunma

Televizyon sektörüne iddialı ürünler sunan Sony, şimdi de dijital yayın servisi Bravia Core ile gündemde. Sony, yeni nesil platformu ile kullanıcılara 4K Blu-ray akış sağlamayı vaat ediyor.

Sony, üst düzey televizyonları için 4K Blu-ray kadar iyi bir akış sağlayacak dijital yayın platformunu tanıttı. Teknoloji devinin iddiasına göre kullanıcılar, yeni Bravia XR televizyonlarında Bravia Core platformu aracılığıyla tüketici pazarındaki en yüksek kalitede film izleyebilecekler.

Sony’nin elektrikli otomobili yollarda

Sony’nin elektrikli otomobili yollarda

Oyun konsolları ile popüler teknoloji markası, CES 2020’de sergilediği elektrikli otomobili Sony Vision-S ile Avrupa yollarında teste çıktı. Elektrikli araç prototipten gerçeğe dönüşüyor.

Sony saniyede 80 megabite kadar akış sunacak

Sony’nin iddiasına göre Bravia XR sahibi kullanıcılar, “neredeyse kayıpsız” ultra yüksek çözünürlükte görünüm elde edebilecekler. Ek olarak kullanıcılar, Blu-ray disk kalitesine ulaşan “Pure Stream” teknolojisini kullanarak Sony Pictures yapımlarını izleyebilecek.

Pure Stream ayrıca saniyede 80 megabite kadar akışa da izin veriyor. Sony’nin Bravia Core adındaki dijital yayın platformu, tüm yeni Bravia XR modellerine önceden yüklenmiş olarak gelecek ve etkin bir şekilde kullanılabilecek.

Kullanıcıların satın aldığı televizyon modeline bağlı olarak elde edeceği krediler, platformda kullanıcılar için paraya dönüşecek ve kullanıcılar bu sayede serviste istediğini izleyebilecek. Ancak, izledikleri yayının kullanıcı kitaplığına eklenip eklenmeyeceği belirsiz.

Sony’nin dijital yayın platformu Bravia Core, Netflix‘in yerini alamayacak, ancak kullanıcılara yeni televizyonlarının üst düzey yeteneklerini gösterebilmek için harika bir destek sunuyor.

Yorum Alanı